Krzysztof Żurawski
Zwiedzamy Piwną Europę

miniatur-1Doczekałem się!

W końcu doszła do mnie zamówiona książka, której autorem jest mój niemiecki przyjaciel i wielki miłośnik piwa Volker R. Quante.

Z tego co wiem, to Volker objechał kawał świata. A co widział i spróbował to opisał. Nie tylko w książce, ale przede wszystkim na swoim blogu gdzie od roku 2000 sukcesywnie opisuje piwne peregrynacje.

miniatur-3Autor zaprasza nas w podróż po piwnej Europie. Wraz z Volkerem odkrywamy ciekawe piwne miejsca i regiony. A przyznać trzeba, że Volker zna się na piwie jak mało kto!

Książka, z konieczności ograniczona jest do opisania kilku krajów i znajdujących się w nich browarów – głównie restauracyjnych. Podróż zaczynamy od Niemiec, ojczyzny Prawa Czystości oraz autora.

miniatur-2

Następne kraje to w kolejności: Belgia, Finlandia, Francja, Anglia, Islandia, Włochy, Łotwa, Holandia, Austria, Polska, Szwecja, Szwajcaria, Czechy i Ukraina.

Każdemu z tych krajów poświęconych jest kilka opisów. Wśród polskich browarów znalazły się 4: Browar Twigg – Kraków, Pracownia Piwa – Modlniczka, Ursa Maior – Uherce Mineralne oraz Wyszak Browar Rodzinny ze Szczecina.

Zainteresowanych tematem odsyłam tutaj: http://blog.brunnenbraeu.eu/?page_id=50

Autor: Krzysztof Żurawski

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*