Jubileuszowy Tour de Bier 2013
„Voll pumpen!“ „Kein Wasser!“
30go Maja do 2go Czerwca 2013

miniatur-3Już po raz dziesiąty, około 40 miłośników piwa spędziło roczny Tour de Bier od 30go Maja do 2go Czerwca 2013 roku. Z powodu tego, że było to Tour Jubileuszowy, organizatorzy wybrali rejon Zoigla w Windischeschenbach i okolicy jako cel – to znaczy, że wróciliśmy do rejonu, w którym wszystko się zaczeło w 2004ym roku.

Tour de Bier 2013 zaczął się krótkiem spacerkiem przez dzielnicę Neuhaus oraz wizytą w Kommunbrauhaus (warzelnia komunalna, w właśnością gminy i dostępna dla wszystkich obywateli Neuhausu), a podczas następnych dni były wizyty około pół tuzina tak zwanych Zoigl-Stuben, gdzie można było skosztować niefiltrowane piwo typu Zoigl, warzone właśnie w Kommunbrauhaus.

Ponadto były wizyty w Schlossbrauerei Reuth w Reuth, w browarze Gambrinus w Weiden, w browarze restauracyjnym Bräuwirt w Weiden oraz w czeskim browarze rodzinnym Chodovar w Chodová Planá. Ładne spacery z przewodnikiem po historycznych centrach w Weiden i Mariánské Lázně a kilka wspaniałych posiłków w hotelu Waldnaabtal, w Schlemmergasthof Bergstüberl, w Weißer Schwan oraz we Ve Skále również były częściami naszych dobrych doświadczeń w ciągu tegorocznego Tour de Bier.

Po trzech i pół dni, podczas których się również odbywała multimedialna prezentacja z przeglądem wszystkich Tour’ów de Bier od 2004go roku, uczestnicy wrócili do domu z przekonaniem, że na pewno w wprzyszłym roku ponownie będą brali udział w wiosennym Tour de Bier!

Zdjęcia

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.