Schaubrauen auf dem Dickerischer Maat
Dietkirchen
DEU

Tak szybko minęły trzy lata! Wydawało się wszystkim zaangażowanym, jak to było zaledwie kilka dni temu, że zdemontowano stoiska zeszłego jarmarku…

7-go Października 2012-go roku, znów odbył się historyczny jarmark Dickerischer Maat w dzielnicy Dietkirchen miasta Limburg, a znów piwowarzy domowi rejonu Nassauer Land (Hausbrauer Nassauer Land) na terenie domu rodziny Muth wykorzystali z okazji, prezentując sztukę warzenia piwa i wyszynkując próbki ich wspaniałego produktu.

Na podstawie doświadczeń z ostatnich lat, tym razem już z góry produkowano kilka warek smacznego trunku z Dietkirchen, a podczas pokazu warzenia można było degustować wspaniałe piwo domowe w prawie nieograniczonych ilościach.

Schaubrauen auf dem Dickerischer Maat, Dietkirchen, Bier in Hessen, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Schaubrauen, Hausbrauertreffen
to jest prawdziwe rzemiosło

Pogoda była wspaniała, chłodna, ale słońce świeciło. Gdy jarmark został otwierany, już za momencik wszystkie ulicy w Dietkirchen były blokowany ludźmi. Tłumy zatknęły wszystkie drogi. Na stoisku piwowarów domowych, kolejka była najdłuższa: Ci, którzy czekali na dobre piwo domowe mieszali się z tymi, którzy chcieli oglądać pokaz warzenia i dyskutować z piwowarami. Cuda, że nic poważnego nie się stało, a że nikt nie wpadł do kotła!

Schaubrauen auf dem Dickerischer Maat, Dietkirchen, Bier in Hessen, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Schaubrauen, Hausbrauertreffen
dawka chmielu

Po ośmiu godzinach zgiełku na jarmarku, piwowarzy domowi stwierdzili: Bardzo udany pokaz. Piwo wylane w całości; warka nowego piwa udana; gości zadowoleni. Andreas Schwickert i Georg Muth jako gospodarzy dali wszystkim piwowarom domowym koszulkę z logo Brunnen Bräu Dietkirchen jako znak podziękowania za wsparcie. Krótki momencik oddychania, zdjęcie grupowe, a potem, niestety, już musieliśmy rozpocząć demontaż stoiska.

Od 1991-go roku, zabytkowy jarmark w Dietkirchen odbędzie się co trzeci rok w pierwszą niedzielę października. Na prawie 100 stoiskach pokazują się historyczne rzemiosła i sprzedaje się smaczne specjalności. Przy dobrej pogodzie, jarmark przyciąga z całego rejonu kilka tysięcy odwiedzających gości.

Zdjęcia

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.