Brasserie O’Neil
Paris
FRA

W sercu Paryjskiej dzielnicy St Germain des Prés, zaledwie kilkaset metrów na północ od Jardin du Luxembourg, można znaleźć browar restauracyjny O’Neil w małej uliczce pośród wielu przytulnych pubów i restauracji. Gdy byliśmy na miejscu (23-go Maja 2011-go roku), w rue des Canettes toczył się festywal wina, i skutkiem tego kosztowało nas to trochę czasu żeby się przebić przez tłumy pijanych przyjaciół wina… W końcu, w browarze nie wiele się działo – dzisiejszy dzień w dzielnicy się skupił chyba wyłącznie na wino.

Brasserie O’Neil, Paris, Bier in Frankreich, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Brauerei, Gasthausbrauerei
Brasserie O’Neil

Po wejściu do baru, gość od razu widzi małą warzelnię, którą również można oglądać przez duże okno lokalu. W tylu lokalu na dwóch poziomach jest wielu grup krzeseł w stylu klasycznego pubu, a przez matowe okno można raczej sobie wyobrazić niż rzeczywiście widzieć tanki do fermentacji i leżakowania.

W karcie oferowano cztery piwa, które można zamówić jako próbki, to znaczy w szklankach o pojemności 125 ml. Blanche („Made from a mixture of barley and wheat grains, this is an exceptionally refreshing beer. With its slightly citrus flavour, this really is the perfect thirst quencher.”) pachnie owocowo i aromatycznie, chociaż jego gorzki i nieatrakcyjnie ostry posmak niestety pokryje język w całej szerokości. Blonde („A delicious golden lager made from a selection of aromatic hops. Fruity yet subtle taste and an excellent thirst quencher.”) jest łagodnym, słodowym, jasnym piwem z lekkimi owocowymi nutami w aromacie, a przypomina trochę Kölsch’em. Ambrée („This amber-coloured beer is brewed from a mixture of carefully chosen special, pale malt grains. It is this that gives the beer its rich colour and malty taste. A well-balanced beer with a good clean flavour.”) jest złożone, słodowe, ale także owocowe i słodkie. Bardzo sympatyczne piwo. W końcu Brune, które raczej jest Czarne („A rich, full-bodied beer which is a subtle combination of smooth and bitter.”) podaje, że jest stoutem, ale brakuje mu mocy i goryczki do tego. W sumie bardzo indywidualne piwa różnej stylistycznej jakości.

Brasserie O’Neil, Paris, Bier in Frankreich, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Brauerei, Gasthausbrauerei
4 x 0,125 l

Jadłospis w stylu gazety zawiera wiele informacje o historii browaru i o piwie w ogóle; oferuje też przyzwoity wybór bardzo smacznych Flammeküeches. A do wielkiego głodu jest golonka w kiszonej kapusty.

Mimo czasami bardzo dokuczliwego molestowania przez pijanych gości w szukaniu toalet, miłe kelnerki były konsekwentnie przyjazne i zrelaksowane. A w sumie naszych wrażeń można liczyć naszą wizytę tu do bardziej udanych.

Zdjęcia

Brasserie O’Neil
20, rue des Canettes
75 006 Paris
Francja

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.