Wędrówka Piwna 2013:
Mudau / Odenwald
13. do 15. Września 2013

Od 13go do 15go września 2013, trzecia już Wędrówka Piwna (Wandertour de Bier) odbywała się w górach Odenwald dookoła miasta Mudau.

W piątek popołudniu spotkaliśmy się, i przy pięknej pogodzie wędrowaliśmy najpierw do historycznej szubienicy na wzgórze niedaleko Mudau. Kilka kilometrów dalej czekał Kurt, kto miał w swoim samochodzie kilka skrzynek świeżego piwa dla nas.

Wandertour de Bier
Wędrówka Piwna 2013

Po takim dobrym posiłku już dwa razy szybciej wędrowaliśmy, a w końcu doszliśmy do Riesenmühle, gdzie – w teorii – czekały na nas świeżo wędzone pstrągi. W praktyce jednak ich brakowało, bo Herbert planował dla 13 pażdziernika, a mieliśmy niestety 13 września…

Trochę improwizacji, a u lokalnego rzeźnika znaleźliśmy dobre kiełbasy, mięsną pieczeń, świeży chleb, a razem z świeżym piwem domowym z produkcji Siegberta już mieliśmy fantastyczną kolację.

Drugi dzień – sobota. Zwiedzaliśmy najpierw zbiór ciekawych starych samochodów i innych przykładów przestarzałej techniki, a potem kilka godzin wędrowaliśmy przez Odenwald. Zwiedzaliśmy stare pompowni gminy Mudau, ruinę zamku Wildenburg i kilka innych ciekawych rzeczy, a co kilka kilometrów czekał Helmut, kto miał w bagażniku swojego samochodu świeże piwo i soczewica dla zasiłowania i pobudzania.

Wandertour de Bier
soczewica i świeże piwo

Wieczór spędziliśmy w lokalnej restauracji „Lamm” i trochę najedliśmy i napiliśmy się. Był to bardzo długi wieczór, i mieliśmy dużą zabawę.

Wandertour de Bier
wieczór w restauracji „Lamm”

W niedzielę rano zostało nam niestety tylko pożegnanie – zbyt szybko minął weekend. Była to nasza pierwsza Tour de Bier, podczas której nie zwiedzaliśmy żadnego browaru, ale mieliśmy dużo świeżego i dobrego piwa regionalnej i domowej produkcji, więc można spokojnie liczyć tą Tour de Bier do bardzo udanych! Wielkie dzięki do wszystkich współorganizatorów, i do przyszłego roku, do ponownego zobaczenia!

Zdjęcia

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.