Holy Shit!

Nigdy piwo, które piję, tak dokładnie pasowało do wiadomości, którą muszę dostarczyć … Holy Shit – lub Qrwa!

Tak, ludzie, to jest smutne, ale koronawirus i cholernie obrzydliwa wojna Rosji przeciwko Ukrainie przyniosły nam nie tylko kryzys gospodarczy i inflację, ale także pociągnęła niektóre browary na dno.

Właśnie otrzymałem oficjalną wiadomość, że działający od 22 lat Berliński Browar Schoppe Bräu stoi nad przepaścią. Moją pierwszą myślą było „Qrwa! Holy Shit!” i „Holy Shit!” nazywa się także piwo w butelce w mojej ręce. To nie mogła być prawda, że prawdziwa opoka berlińskiej kreatywnej sceny piwa tak niedbale i bezdźwięcznie znika z pola widzenia.

Więc błagam was: Przeczytajcie rozpaczliwy apel Schoppe Bräu i zastanówcie się, czy także Wy możecie pomóc. Ja już jestem na pokładzie!

Wyciąg treści: „Drodzy przyjaciele Schoppe Bräu, może już wiecie, że u nas idzie całkiem źle. Trzeci rok korony (2022) był dla nas ekonomicznie zły (…). Co prawda mogliśmy 2020 i 2021 jeszcze nieco skorzystać z modelu pracy w niepełnym wymiarze godzin ze wsparciem agencji pracy, ale 2022 agencja oparła się kontynuacji tego. To miało następnie konsekwencje w formie redukcji miejsc pracy i odroczeni płac celem utrzymania dalszego funkcjonowania firmy. Z powodu ekstremalnych podwyżek cen energii, surowców i logistyki, które spotkały naszą markę, niestety już nie możemy dłużej działać w tej formie (…)”

Czy nie byłoby super, gdybyśmy wspólnie mogli zdjąć krowy z lodu i udzielić potrzebnej pomocy? Dwa lata korony przetrwaliśmy z Schoppyman Thorsten Schoppe, pierwszy wojenny i inflacyjny rok też, i teraz, krótko zanim wszytsko będzie znów dobre, grozi klęska? Thorsten, jego dyrektor firmy Christian i cała załoga dali co tylko możliwe, a to ma pójść na nic?

To przecież nie może być prawda!

Więc czytajcie wyżej wymieniony tekst Thorstena i Christiana (gdy potrzebne, to za pomocą translate.google.com) i pomóżcie proszę, gdzie i jak możecie! I nawet jeśli jesteście teraz spłukani i bez grosza – podawajcie dalej chociaż ten wpis albo tekst Thorstena i Christiana z całych sił. Liczy każdy grosz!

Proszę Was serdecznie o pomóc!

Dziękuję, Anko, za pomóc przy tłumaczeniu!

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.