Brauerei Alsfeld AG
Alsfeld
DEU

Małe heskie miasto Alsfeld sławne jest przede wszystkim za swego 500 letni stary ratusz (budowany w 1512-tym roku) oraz za zabytkowej starówki w stylu kratownicy. Ale położony tylko kilkaset metrów od centrum starówki browar Brauerei Alsfeld jest również atrakcyjny.

Korzenia piwowarstwa w Alsfeldzie sięgają nawet bardziej w przeszłość niż ratusza – pierwszy dokument o piwowarstwie w Alsfeldzie pochodzi z roku 1414-go, gdy warzono piwo przez przysięgłego mistrza piwowara dla indywidualnych obywateli miasta. System chyba był skuteczny, bo już po stosunkowo krótkim czasie w roku 1533-tym potrzebne były większy browar oraz regulamin wyszynku w mieście. Browar ten jednak nie było jeszcze bezpośrednim przodkiem dzisiejszego Brauerei Alsfeld – jako taki można uważać dopiero browar, który został założony przez Leopolda Wallacha w roku 1858-tym.

Brauerei Alsfeld AG, Alsfeld, Bier in Hessen, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Brauerei
Browar Alsfeld

Obecna warzelnia powstała w roku 1904-tym, kiedy stary browar już nie wystarczył do produkcji. Po ciężkim zniszczeniu spowodowanym przez bombardowania w II Wojnie Światowej, browar został odbudowany, a w roku 1967-tym dodano nową warzelnię i kotłownię. Od roku 1993-go, browar jest spółką akcyjną.

Portfel produktów browaru Alsfelder zawiera oprócz niektórych standardowych piw (Pils, Export, Czarne, Pszeniczne) niektóre specjalności o ciekawych nazwach (Knecht Ruprecht, Rodler, Leos Urtrunk) oraz piwa organiczne (Wiejski Pils, Wiejski Orkisz, Wiejska Płaskurka) – dla małego, rejonalnego browaru to jest dość innowacyjna selekcja! Lokalna scena restauracyjna i barowa zatem jest dominowana przez piwo Alsfelder, jak sam mogłem sobie przekonać na miejscu 14-go Maja 2012-go roku.

Zdjęcia

Brauerei Alsfeld AG
Grünberger Straße 68
36 304 Alsfeld
Hesja
Niemcy

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.