Die Gläserne Privatbrauerei Schad
Halle
DEU

Historia gospody Schad sięga do czasów przed zmianami politycznymi – otwierano gospodę już w roku 1983go pod nazwą „Ingo Schad’s Speisegaststätte (Restauracja Ingo Schada)”. Dziesięć lat później, po zmianach, zainstalowano w restauracji mały browar, a w roku 2010go, browar szklany był zainstalowany. Widać można browar szklany z ulicy przez okna jak i z sali restauracyjnej, i można oglądać piwowara przy pracy.

szklany browar

Restauracja jest bardzo przytulna. Pod grubami, ciemnymi bełkami znajduje się wiele małych i dużych stołów; niektóre w dużej sali, inne w małych przytulnych kątkach. Na dużym okrągłym stole jest nawet mały pociąg, który transportuje sól i pieprz od jednego gościa do drugiego. Na suficie wiszą deski, na których zgromadzono mnóstwo ładnych i ciekawych butelek do piwa.

Jedzenie jest dobre i tanie – porcje są nie tylko duże, lecz również smaczne, a bufet w formie szwedzkiego stołu jest bardzo atrakcyjny: W dniach pracy w porze obiadowej można za jedynie 5,90 € znaleźć wielki wybór gorących i zimnych dań, w tym również zupy, ciasta oraz desery. Jest coś dla każdego.

mała kolejka

Piwa warzone na miejscu są przede wszustkim standardowe: jasne, ciemne, pszeniczne. Poza tym jednak są sezonowe piwa: Podczas naszej wizyty w 2go stycznia 2012go roku, mogliśmy jeszcze kosztować podwójny doppelbock Nikolator. Było to bardzo ciemne, bardzo mocne piwo – 16,9° Blg, 8,9% alkoholu. Pyszne!

W sumie, Schad jest bardzo ładnym małym browarem restauracyjnym, który zwraca uwagę również przez różnych tematycznych nocy (Western Dinner, Kryminałowy Dinner i podobne imprezy).

Zdjęcia

Die Gläserne Privatbrauerei Schad
Reilstraße 10
06 114 Halle
Sachsen Anhalt
Deutschland

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.