Jubileuszowy Tour de Bier 2013
„Voll pumpen!“ „Kein Wasser!“
30go Maja do 2go Czerwca 2013

Już po raz dziesiąty, około 40 miłośników piwa spędziło roczny Tour de Bier od 30go Maja do 2go Czerwca 2013 roku. Z powodu tego, że było to Tour Jubileuszowy, organizatorzy wybrali rejon Zoigla w Windischeschenbach i okolicy jako cel – to znaczy, że wróciliśmy do rejonu, w którym wszystko się zaczeło w 2004ym roku.

Tour de Bier 2013 zaczął się krótkiem spacerkiem przez dzielnicę Neuhaus oraz wizytą w Kommunbrauhaus (warzelnia komunalna, w właśnością gminy i dostępna dla wszystkich obywateli Neuhausu), a podczas następnych dni były wizyty około pół tuzina tak zwanych Zoigl-Stuben, gdzie można było skosztować niefiltrowane piwo typu Zoigl, warzone właśnie w Kommunbrauhaus.

Jubileuszowy Tour de Bier 2013, Neuhaus, Bier in der Oberpfalz, Bier in Bayern, Bier vor Ort, Bierreisen, Craft Beer, Brauerei
Kommunbrauhaus Neuhaus

Ponadto były wizyty w Schlossbrauerei Reuth w Reuth, w browarze Gambrinus w Weiden, w browarze restauracyjnym Bräuwirt w Weiden oraz w czeskim browarze rodzinnym Chodovar w Chodová Planá. Ładne spacery z przewodnikiem po historycznych centrach w Weiden i Mariánské Lázně a kilka wspaniałych posiłków w hotelu Waldnaabtal, w Schlemmergasthof Bergstüberl, w Weißer Schwan oraz we Ve Skále również były częściami naszych dobrych doświadczeń w ciągu tegorocznego Tour de Bier.

Po trzech i pół dni, podczas których się również odbywała multimedialna prezentacja z przeglądem wszystkich Tour’ów de Bier od 2004go roku, uczestnicy wrócili do domu z przekonaniem, że na pewno w wprzyszłym roku ponownie będą brali udział w wiosennym Tour de Bier!

Zdjęcia

Hinterlasse jetzt einen Kommentar

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.